Popularność turystyki medycznej w Polsce stale rośnie

Z roku na rok coraz większa grupa osób przyjeżdża do Polski w ramach tzw. turystyki medycznej. Wpływa na to kilka czynników, które są niewątpliwie naszymi największymi atutami w porównaniu do innych krajów Europy Zachodniej i są to przede wszystkim: jakość oferowanych usług, fachowość i doświadczenie personelu medycznego, wyposażenie prywatnych klinik i gabinetów oraz dużo niższe ceny wybranych zabiegów.turystyka medyczna w Polsce

rynek medycyny w polsceTurystyka medyczna obejmuje najczęściej rejony Krakowa, Warszawy, Wrocławia oraz miasta nadmorskie takie jak Szczecin i Gdańsk, głównie ze względu na łatwą komunikację i bliskość portów lotniczych w tych miejscach. Turyści medyczni najczęściej przyjeżdżają z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Irlandii, Szwecji oraz krajów Skandynawskich, gdzie systematycznie rośnie popularność zabiegów wykonywanych w naszym kraju.

 

Zakres zabiegów wybieranych przez zagranicznych pacjentów obejmuje najczęściej chirurgię plastyczną, medycynę estetyczną, stomatologię, rehabilitację, zabiegi okulistyczne oraz wszelkiego typu zabiegi SPA & wellness. Wzrost liczby pacjentów zagranicznych nie został nie zauważony w kręgach medycznych i spowodował szybszy rozwój usług medycznych oferowanych w Polsce.

 

Kliniki i uzdrowiska ciągle rozszerzają swoja ofertę i dostosowują poziom usług do poziomu międzynarodowego, dzięki czemu zyskują dofinansowanie od zagranicznych inwestorów, którzy zauważyli potencjał drzemiący w tej branży gospodarki. Profity jakie przynosi turystyka medyczna, zarówno dla właścicieli, jak i dla społeczności lokalnej, są katalizatorem pomyślnych zmian zachodzących w sektorze medycznym, w rozwoju komunikacji lotniczej i drogowej, bazy noclegowej oraz turystyki w ogólnym wymiarze. Wszystko to sprawia, że Polska jest postrzegana pozytywnie przez zagranicznych gości i coraz chętniej odwiedzana, by korzystać z dobrodziejstw jakie oferują krajowe uzdrowiska i kurorty.

 

medycyna w Polsce dla obcokrajowcówSprzyjają temu również atrakcyjne ceny, jakie obejmują pobyt w tych ośrodkach, około 4 razy niższe niż taki sam turnus np. w Niemczech. Oprócz tego większość ośrodków uzdrowiskowych w Polsce ma podpisane umowy z kasą chorych innych krajów Unii Europejskiej, więc obywatel Niemiec czy Francji ma w pełni refundowane koszty leczenia oraz częściowo pokryte koszty pobytu w naszym kraju. Jest to niewątpliwie najsilniejszy atut dla ośrodków krajowych, chętnie wykorzystywany w kampaniach reklamowych.

 

Polska może się także poszczycić dużą ilością turystów medycznych, korzystających z usług gabinetów stomatologicznych. Niewątpliwie jest to jeden z głównych trendów turystyki medycznej, a ilość gabinetów dentystycznych w miastach takich jak Szczecin czy Warszawa rośnie w bardzo dużym tempie. Podobnie zaczyna się dziać z gabinetami okulistycznymi i estetyki medycznej, gdzie plusami dla pacjentów jest wysoki poziom usług oraz atrakcyjna cena.

Kategorie: Turystyka medyczna,