"Plan doskonały" Strategia perfekcyjnego napadu na bank komplikuje się

Dochodzi do napadu na bank. Napastnicy wkraczają do banku z kilkudziesięcioma zakładnikami. Więcej na: https://spokeo.pl/

Na miejscu zjawia się detektyw Frazier, doświadczony negocjator i policja. Frazier uważa, że jest to przypadek podobny do wielu innych. Napastnicy, choć odważni i desperacko walczący o swoje życie, nie mają zbyt wielu atutów. Na miejscu pojawia się niejaka Madeleine White, prawniczka reprezentująca interesy bardzo wpływowego biznesmena. Kobieta chce się spotkać z Daltonem, szefem porywaczy. Frazier podejrzewa, że sprawa może mieć drugorzędne znaczenie, a zrabowane worki z pieniędzmi to tylko przykrywka.

Ostatnim wartym uwagi obrazem Spike'a Lee jest "Plan doskonały". Tzn. słynny czarnoskóry reżyser od 10 lat nie nakręcił filmu godnego uwagi ("Oldboy, Vengeance Is Patients"), a nawet słabe filmy ("Da Sweet Blood Of Jesus").

Zobacz więcej: Plan Doskonały

napad na bank

"Plan doskonały" jest filmem doskonałym. To także dobry heist movie. Oparty jest na solidnym scenariuszu, który ma wszystkie wątki odpowiednio rozwinięte, poprowadzone i zamknięte. Drugim plusem jest talent aktorski obsady (Denzel Washington i Jodie Foster, Clive Owen i Willem Dafoe). Każda z postaci dostała smakowity kąsek i potrafiła go wykorzystać. Montaż i sprawność techniczna filmu są imponujące. Napięcie utrzymuje się do samego końca. Zwroty akcji nie są wymyślone, ale wynikają z dobrze napisanej historii.

Film okazał się ogromnym sukcesem finansowym. Zaraz po premierze ogłoszono, że wkrótce powstanie druga część, w tej samej obsadzie i z reżyserem Spike'em Lee. Miała się ona ukazać w 2009 roku. Najpierw doszło do zamieszania i przetasowań wśród scenarzystów. Potem projekt się skomplikował i w 2011 roku ostatecznie przyznano, że sequel nie powstanie.

Więcej filmów: https://spokeo.pl/film/

Kategorie: Blog,