Kiedy warto wybrać się do optometrysty?

Bezdyskusyjnie, wzrok to jeden z tych narządów, o który szczególnie należy dbać. Stan wzroku rzutuje na jakość i komfort życia. Poważne zaburzenia są nie tylko kosztowne, ale wymagają czasu i sporej ilości pieniędzy na poprawę stanu zdrowia. Stąd też nie może nikogo dziwić występowanie ogromnych kolejek do okulisty, co dotyczy również wizyt w pełni finansowanych przez pacjenta. Osoby, które dostrzegają u siebie zaburzenia wzroku, mogą skorzystać z usług oferowanych przez optometrystę. Posiadane przez tego specjalistę kompetencje umożliwiają zast9ąpienie choć części obowiązków świadczonych przez okulistów. Wiele osób obawia się wizyty u optometrysty, jednak należy pamiętać, że uzyskanie tego zawodu musi być poprzedzone ukończeniem odpowiedniej szkoły i uzyskaniem tytułu technika optyki okularowej. Przestawiamy w jakim celu można udać się do optometrysty i co może zdiagnozować, a następnie leczyć. Ponadto, wskazujemy który optometrysta w Krakowie jest przez nas polecany. 

Optometrysta: zakres badania i leczenia

W zakresie obowiązków optometrystów znajduje się przede wszystkim diagnozowanie przeróżnych wad wzroku, które objawiają się m.in. poprzez: zaburzenia ostrości i pola widzenia, występowanie ciśnienia śródgałkowego, a także w przypadku ruchu gałek ocznych. 

Optometrysta przed postawieniem diagnozy jest zobowiązany do przeprowadzenia dokładnej analizy wzroku pacjenta, która musi być wsparta przez wywiad z pacjentem. W przypadku zdiagnozowania konkretnego schorzenia, którego zakres leczenia przewyższa kompetencje technika, optometrysta zobligowany jest o przekazania informacji o konieczności konsultacji ze specjalistą. Optometrysta może także doradzać w podjęciu decyzji o stosowaniu soczewek, przy czym również udziela wskazówek związanych ze sposobem ich stosowania. 

Kompetencje optometrysty są wystarczające do zdiagnozowania i leczenia chorób narządu wzroku. W przypadku schorzeń, które wskazują z wysokim prawdopodobieństwem na występowanie odstępstw o norm fizjologicznych, optometryści kierują pacjentów na konsultację z okulistą. 

Konsultacje z optometrystą są wskazane w przypadku osób, które chcą precyzyjnie dobrać okulary korekcyjne, okulary progresywne lub chcą określić ostrość swojego wzroku lub też też ocenić sprawność oczu. Do optometrysty mogą udać się także osoby, które nie posiadają wiedzy i umiejętności koniecznych do właściwej pielęgnacji oczu. Wówczas ich rola pozwala na przepisanie pomocy optycznych lub terapii, które umożliwiają przeprowadzenie terapii zaburzeń wzroku. 

Należy pamiętać, że źle dobrane soczewki lub szkła kontaktowe, dysfunkcja zmysłu widzenia, doprowadzają do występowania innych dolegliwości. Oznakami, które świadczą o konieczności konsultacji z optometrystą są:

  • nawracające i regularne bóle głowy, oczu;
  • zaburzenia koncentracji;
  • utrata zdolności widzenia przestrzennego;
  • zaburzenia wyostrzania obrazu, 
  • trudności w widzeniu przedmiotów znajdujących się w pobliżu lub w oddali;
  • skłonności do częstego mrużenia oczu, powiązane z występowaniem nadwrażliwości na światło;
  • widzenie podwójne;
  • tendencja oka do "uciekania".

Zakres świadczonych usług przez optometrystów jest naprawdę w większości przypadków w pełni wystarczający. Optometrysta, potrafi nie tylko skutecznie zdiagnozować, ale przede wszystkim obrać metodę, która pozwoli na skuteczne zażegnanie problemu. Przewagą jest brak kolejek, co pozwala na szybkie uzyskanie należnej pomocy i tym samym na poprawę komfortu swojego życia. 

Optometrystka

Dobry optometrysta w Krakowie 

Kraków jest bardzo dużym miastem, w którym dostrzegalny jest ogromny rynek usług medycznych. Do tej grupy zaliczani są także optometryści, którzy są coraz chętni wybierani przez osoby zmagające się z wadą wzroku. Jednak nie zawsze jakość świadczonych usług jest w pełni zgodna z oczekiwaniami. W takiej sytuacji warto poszukać sprawdzonego specjalisty, który cieszy się licznymi i pochlebnymi opiniami. Z usług profesjonalistów, posiadających ogromną wiedzę i doświadczenie można skorzystać w Salonie Super Optyk. Salon mieści się przy ul. Wysłouchów 6A/9. Wykwalifikowana kadra pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości i w wyczerpujący sposób udzieli kompetentnych odpowiedzi na zadawane pytania. Przy wcześniej przeprowadzonym badaniu i wywiadzie. Całość konsultacji przebiega w przyjaznych warunkach, w których klient odczuwa zainteresowanie oraz zrozumienie. 

Salon Super Optyk posiada rewelacyjne opinie klientów, który chętnie polecają to miejsce swoim najbliższym. Doceniają je ze względu także na pomoc w doborze właściwych okularów, które nie tylko poprawiają komfort życia, ale także są doskonale dopasowane do kształtu twarzy. 

Kategorie: Blog,