Wybielanie zębów

metody wybielania zębówWybielanie zębów jest to zabieg, który przeprowadza się u osób zdrowych, u których nie ma żadnych wypełnień oraz nie występują problemy z dziąsłami. Najlepszy efekt będzie można osiągnąć w przypadku występowania żółtego zabarwienia. Wybielanie nie będzie jednak przeznaczone dla każdego, nie zawsze będzie można je realizować.

Metody wybielania są różne, nie każdy może sobie na nie pozwolić. Nie powinno się takiego zabiegu realizować u osób:

- w wieku poniżej 16 roku życia

- w okresie ciąży bądź laktacji

- przy nadwrażliwości zębów czy uczuleniu na wybielający produkt

- przy chorobach dziąseł, uszkodzeniach emalii oraz odsłoniętych korzeniach

- przy wypełnieniach, koronach, mostkach i uzupełnianiach w innej formie

- które mają nadmierne oczekiwania

- z ciemnym zabarwieniem zębów

W zależności od rodzaju uzębienia, stanu czy osadu i używanego wybielacza inny może być uzyskany kolor zębów.

Metody wybielania zębów

1. Pasty wybielające

Pasty pozwalają na skuteczne usuwanie zanieczyszczeń na powierzchni, poprzez łagodne działanie materiałów, które mają charakter ścierny. Niekiedy pasty zawierają również środki polerujące lub chemiczne, które będą dawać lepszą skuteczność w usuwaniu plam. Pasty wybielające pomagają usuwać plamy, które są na powierzchni zębów, nie zawierają wybielaczy. Profesjonalne preparaty zostają oparte o nadtlenek wodoru, który jest substancją wybielającą. Pasta wybielająca nie będzie dawała efektów, jakie da się osiągnąć w przypadku zabiegu realizowanego w gabinecie stomatologicznym. Pasty dają szansę poprawić o jeden odcień zęby a profesjonalne gabinety nawet o 8 odcieni. 

2. Żele i paski wybielające 

Żel nakłada się na zęby dwa razy dziennie przez okres 14 dni i już po pierwszych dniach pojawiają się pierwsze efekty, ale ostateczne po około 4 miesiącach. Paski są bardzo cienkie i praktycznie niewidoczne na zębach. Mogą one współpracować z żelem wybielającym. Powinno się je stosować przez dwa tygodnie po około 30 minut dwa razy dziennie. Tutaj również ostatecznie rezultaty będą widoczne po stosowaniu za około 4 miesiące.

3. Tackowy sposób wybielania zębów

Środki dostępne są bez recepty. Umieszcza się w ustach tackę z żelem wybielającym. Nosi się ją przez kilka godzin dziennie przez około 4 tygodnie, co zagwarantuje nam skuteczne poprawienie wyglądu naszych zębów. Wybielanie w gabinecie Może być realizowane w różny sposób w zależności od konkretnego stanu uzębienia.

nakładkowy sposób wybielania zębów

4. Nakładkowy sposób wybielania zębów

Na podstawie odpowiedniego odcisku przygotowywana jest szyna, w której pacjent umieszcza środek wybielający i następnie nosi przez kilka godzin dziennie do uzyskania odpowiedniego efektu.

5. Profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym

Tutaj można uzyskać idealny efekt już po jednej wizycie, dzięki temu, że stosowane są profesjonalne metody i nowoczesne wybielacze aktywowane światłem lampy.

Kategorie: Wybielanie zębów,