Nowoczesna stomatologia - znieczulenie komputerowe

Obecnie leczenia u dentysty nie trzeba się już obawiać, ponieważ nie ma żadnego problemu, by było to leczenie całkowicie bezbolesne. A co jeszcze lepsze to fakt, że również podawanie środka znieczulającego już nie musi być tak nieprzyjemne jak to było jeszcze nie tak dawno. Wszystko zmienia bowiem znieczulenie komputerowe, które nie tak dawno się pojawiło i daje nam rzeczywiście ogromne możliwości.

Znieczulenie komputerowe to nowoczesne rozwiązanie, które opiera się o przygotowany system komputerowy, który będzie odpowiadał za podawanie środka znieczulającego. Cała aplikacja zrealizowana jest innowacyjnie, tak że osoby wrażliwe na ból już nie muszą się obawiać znieczulenia u dentysty. Poza tym, że środek będzie podawany bardzo delikatnie, to również po zabiegu będziemy mieli zdecydowanie większy komfort.

Komputer w takim systemie musi odpowiadać za podanie środka znieczulającego w należytym tempie. Wszystko oparte jest o mikroprocesor, który odpowiada za prowadzenie znieczulenia i tempo jego podania. W ten sposób płyn będzie się delikatnie rozprowadzał po tkankach i nie będzie powodował bólu. Ból przy podawaniu normalnego znieczulenia pojawia się dlatego, że płyn wtłaczany jest szybko i z dużym ciśnieniem, dlatego odpowiada za to, że tkanki są mocno rozpierane i pojawia się ból. Znieczulenie komputerowe pokonuje skutecznie właśnie ten problem. W takim przypadku bowiem płyn podaje się z prędkością, która gwarantuje, że tkanki będą go na bieżąco wchłaniać. Dlatego nie będzie ciśnienia, które prowadzić może do rozpierania tkanek i dziąseł.

Tempo podawania jest kontrolowane od samego początku do końca z użyciem komputera, dlatego wszystko będzie przebiegać w odpowiedni sposób. Wolne tempo wprowadzania znieczulenia nie jest żadnym problemem. Wystarczy bowiem wyłącznie 3 minuty, by znieczulenie zostało w całości podane i zaraz po tym będzie można wykonywać zabieg. Jeśli natomiast decydujemy się na znieczulenie tradycyjne, to po jego podaniu trzeba odczekać kilka – kilkanaście minut, by taki zabieg wykonywać.

znieczulenie komputeroweNajważniejszym elementem systemu są końcówki aplikacyjne. To one odpowiadają za to, że znieczulenie będzie podawane bezboleśnie. Kształt jest podobny do długopisu. Na końcu znajduje się cienka igła. Wprowadzona będzie ona w odpowiedniej technice do dziąsła, tak, że nie będzie żadnego bólu. Przede wszystkim wynika to, z tego, że przed zetknięciem się z dziąsłem takiej igły wydostanie się z niej kropla płynu znieczulającego, który sprawi, że wprowadzenie igły do dziąsła nie będzie w ogóle odczuwalne. Końcówki bardziej wyglądać będą jako długopis niż jak typowa strzykawka, dlatego nawet osoby, które boją się igieł, szczególnie dzieci nie będą się musiały obawiać podawania takiego znieczulenia.

Wielką zaletą znieczulenia komputerowego jest również to, że po jego wykonywaniu nie będzie trzeba się obawiać zdrętwienia twarzy. Przede wszystkim w przypadku tej innowacyjnej formy znieczulenia wielką zaletą będzie to, że można wyodrębnić znieczulenie na tyle, że będzie dochodziło do znieczulenia jednego zęba, co w tradycyjnej formie nie może być realizowane.

Kategorie: Znieczulenie,