Turystyka medyczna - najpopularniejsze zabiegi

medical abroadJeszcze parę lat temu nasz kraj nie był poważnie traktowany jako grać na rynku turystyki medycznej. Ale od 2008 już bardzo wiele się zmieniło i można mówić o tym, że jest prawdziwy boom na leczenie się w naszym kraju. Przede wszystkim Polska z roku na rok ma coraz więcej ciekawych propozycji dla osób, które chcą się u nas leczyć.

Nasz personel medyczny jest coraz lepiej przygotowany do tego, by leczyć w sposób profesjonalny i turyści medyczni to zauważają. Do tego dochodzą oczywiście konkurencyjne ceny co również ma istotne znaczenie. W ten sposób okazuje się, że turystyka medyczna staje się dla naszej gospodarki coraz ważniejsza.

Z napływem turystów rośnie również ilość placówek medycznych, które chcą na tym rynku zaistnieć. Sektor ten uznawany jest powszechnie za bardzo rozwojowy i dlatego można oczekiwać, że w kolejnych latach będzie się posuwał do przodu. Na pewno takim ważnym czynnikiem, który zachęca do korzystania z tej oferty będzie niska cena. W przypadku większości zabiegów cena będzie niższa o około 40%. Natomiast przy niektórych zabiegach można oczekiwać ceny niższej nawet o 80%. Wysoki standard realizowanych w naszym kraju usług to kolejny czynnik, który zachęca do przygotowanej oferty. Na pewno nasz personel medyczny jest coraz lepiej przygotowany, a poszczególne osoby posiadają również istotną znajomość języków obcych co sprawia, że turyści medyczni mogą się tutaj bez obaw pojawiać.

Denturyzm, czyli turystyka stomatologiczna

dentistry in polandPewnie dla naszych rodaków będzie to dziwne, ale zagraniczni turyści najchętniej pojawiają się w naszym kraju, by skorzystać z oferty zabiegów stomatologicznych. To właśnie ta branża rozwija się najlepiej i wzbudza największe zainteresowanie. Denturyzm bo tak nazywa się turystyka stomatologiczna rozwija się przede wszystkim dlatego, że w naszym kraju ceny są zdecydowanie niższe. Najczęściej w przypadku zabiegów stomatologicznych cena będzie niższa nawet o około 80% co jest już znaczącą oszczędnością.

Wśród takich zabiegów, które wybierane są bardzo często będzie między innymi wszczepianie implantów. W naszym kraju będzie można oczekiwać, że wszczepienie implanta będzie kosztować około 3 tysiące złotych, natomiast na terenie Wielkiej Brytanii cena będzie nawet 10 tysięcy złotych wyższa. Natomiast w naszym kraju wykorzystywane są już implanty najlepszych znanych firm, dlatego nie ma się co dziwić, że zabiegi u nas cieszą się sporym zainteresowaniem. Oprócz tego często wybierane są zabiegi związane z nakładaniem koronek, wybielaniem zębów czy przygotowaniem mostków.

Dziedziną stomatologii która również cieszy się bardzo dużą popularnościa wśród klientów zza granicy jest szeroko pojęta protetyka. Tutaj oszczędności mogą sięgać ponad 50 %, ponadto klienci cenią sobie wysoką jakość usług wykonywanych przez polskich specjalistów. Jednym z takich miejsc jest karkowskie centrum stomatologiczne CDC, którego specjaliści posiadają duże doświadczenie we współpracy z angielskojęzycznymi i hiszpańskojęzycznymi. Dowiedz się więcej na cdcstomatologia.pl >>

Kategorie: Turystyka medyczna,