Turystyka medyczna - popularność Polski rośnie

medical tourism in polandW Polsce pojawia się coraz więcej osób, które szukają pomocy medycznej. Spowodowane będzie to między innymi tym, że w naszym kraju rozwija się jakość usług medycznych a jednocześnie ceny są nadal dużo niższe niż w innych krajach Unii Europejskiej. Turyści medyczni, którzy do nas przybywają najczęściej decydują się na wybór dużych miast takich jak Kraków, Wrocław, Warszawa, Szczecin czy Gdańsk.

Mamy kilka czynników, które decydują o takim stanie rzeczy. Przede wszystkim w tych miastach można oczekiwać profesjonalnej pomocy medycznej ze strony doświadczonych specjalistów. Jednocześnie blisko tych miast znajdują się porty lotnicze, które obsługiwane są przez tanie linie lotnicze i tym samym turyści medyczni mogą się zdecydować na przyjazd do naszego kraju praktycznie za grosze.

Jeśli chodzi o specjalności, które cieszą się największym zainteresowaniem będzie to chirurgia plastyczna, stomatologia, medycyna estetyczna czy rehabilitacja. Turystów chcą przyciągać także hotele oferujące SPA i odnowę biologiczną. Nasze ośrodki uzdrowiskowe również korzystają z tego i starają się cały dbać o swój rozwój pod kątem przyjmowania turystów z zagranicy.

Coraz więcej tych ośrodków jest już powszechnie docenianych przez osoby z krajów Europy Zachodniej. Tak rozwija się dobra ocena, która zachęca kolejne osoby do tego, by przyjeżdżać do polski właśnie po to, by korzystać z usług medycznych. Oczywiście wysoki standard realizowanych w naszych placówkach usług ma wielkie znaczenie, ale trzeba także pamiętać o tym, że właśnie niska cena medycznej pomocy jest kluczowa i na nią zwraca uwagę zdecydowana większość pojawiających się turystów medycznych.

leczenie w polsceOkazuje się, że leczenie w Polsce może być dla gości z krajów Europy Zachodniej nawet 5 razy tańsze. Jeśli w cenach zabiegów jest taka różnica, a dzięki tanim liniom lotniczym można się do Polski dostać właściwie za grosze to nie ma się co dziwić, że coraz więcej osób chce z tego korzystać i turyści medyczni pojawiają się w Polsce rzeczywiście masowo.

Jeśli chodzi o zainteresowanie konkretnymi zabiegami, to szczególnie rozwija się turystyka stomatologiczna i mamy wiele takich osób, które w Polsce pojawiają się po to, by skorzystać z usług lekarzy dentystów. W tym zakresie wiele osób decyduje się między innymi na wszczepienie implantów w naszych gabinetach, ponieważ będzie to tańsze o kilkanaście tysięcy złotych. Nasi dentyści są dodatkowo cenieni na świecie jako doskonali specjaliści, którzy każdemu są w stanie zagwarantować profesjonalną obsługę. Oprócz dentystów zainteresowanie wzbudzają także usługi realizowane przez chirurgów plastycznych, okulistów czy kardiologów.

Kategorie: Turystyka medyczna,