Szlakiem turystyki medycznej po Polsce

medical tourism in polandMedycyna estetyczna, plastyczna chirurgia, stomatologia czy okulistyka. To właśnie z tych usług przede wszystkim korzystają bardzo licznie pojawiający się turyści medyczni w naszym kraju, którzy starają się szukać tańszych usług medycznych z zachowaniem wysokiej jakości.

Nasze placówki rzeczywiście w tym kierunku świetnie się rozwijają i dają coraz więcej możliwości. Dlatego właśnie można zauważyć, że jeśli chodzi o kraje turystyki medycznej, to właśnie Polska zaczyna się prężnie rozwijać i może cały czas stawać się popularnym kierunkiem. Polska turystyka medyczna w światowej czołówce Można liczyć na to, że jeśli dalej tak to wszystko będzie wyglądać to właśnie w ciągu kilku lat Polska stanie się na rynku Europejskim prawdziwym liderem, gdy chodzi o turystykę medyczną. Już teraz mamy silną pozycję i lepiej w tym zakresie stoją od nas wyłącznie Węgrzy oraz Czesi.

dental treatment krakowMamy jednak liczne czynniki, które turystów medycznych z innych krajów przyciągają właśnie do polski. Przede wszystkim wybieranym kierunkiem są duże miasta. Tam można oczekiwać dobrej jakości usług, które dodatkowo będą realizowane przez personel, który będzie doskonale przygotowany w zakresie znajomości języków obcych a to jak wiadomo też ma swoje istotne znaczenie. Dlatego najczęściej wybierane kierunki to Warszawa, Wrocław, Szczecin czy Kraków.

Duże znaczenie ma również to, że do tych miast można bez problemów dotrzeć w ramach tani linii lotniczych i to na pewno potęguje zainteresowanie turystów medycznych z całego świata. Personel w działających tam klinikach najczęściej doskonale posługuje się językiem angielskim, ale znajdą się także takie placówki, gdzie dobrze znane są również inne języki. Takim czynnikiem, który najbardziej zachęca będzie jednak zawsze niska cena realizowanych usług. W stosunku do innych krajów Europejskich będzie to nawet kilkadziesiąt procent.

dental treatment abroad

Turystyka stomatologiczna

Wśród tych branż, które rozwijają się najlepiej jest właśnie stomatologia, która to wzbudza szczególne zainteresowanie. Przede wszystkim w tym zakresie można oczekiwać profesjonalności pracujących u nas lekarzy a dodatkowo zdecydowanie niższych cen. Są to czynniki, które budują popularność turystyki stomatologicznej. Okazuje się, że poszczególne zabiegi mogą być nawet o 80% tańsze niż w krajach Europy Zachodniej.

okulistyka w Polsce

Okulistyka w Polsce

Na zdecydowanie tańsze leczenie liczyć mogą także tacy pacjenci, którzy mają problemy ze wzrokiem. To na pewno kwestia o ogromnym znaczeniu, ponieważ nowoczesne zabiegi dają możliwość dbania o wzrok skutecznie, jednak większość z nich będzie kosztowna. W związku z tym pacjenci z Europy Zachodniej szukają tych samych zabiegów w Polsce i tutaj wykonują je taniej, najczęściej kilkadziesiąt procent taniej.

Kategorie: Turystyka medyczna,