Nowoczesna stomatologia bez bólu

Bezbolesna stomatologia

Współcześnie nie trzeba się już obawiać bólu w trakcie leczenia stomatologicznego. Środki znieczulające będą znosić odczuwanie bólu, ciepła, zimna, dotyku. Bezbolesne może być również podawanie środków znieczulających. Dzięki temu nie będzie w trakcie wizyty takiego stresu. Jest to możliwe, dzięki temu, że dostępne jest znieczulenie komputerowe. Jest ono polecane dla osób wrażliwych na ból. Znieczulenie daje także komfort już po wykonaniu zabiegu.

Znieczulenie komputerowe określić należy jako system sterowany komputerem, który odpowiada za bezbolesne podawanie znieczulenia stomatologicznego. Ten system składa się z niewielkiego komputera oraz końcówki, która odpowiada za podawanie znieczulenia. Odbywa się to manualnie, ale tempo podawania leku znieczulającego będzie sterowane przez specjalną aplikację. Dzięki temu można uzyskać tempo odpowiednie do fizjologicznego przyswajania znieczulenia.

Wolniej, wolniej... bez bólu!

Ból przy aplikowaniu znieczulenia tradycyjną metodą będzie związany z tym, że tkanki są mocno rozpierane przez znieczulenie. Wtłaczane jest ono pod ciśnieniem, a to doprowadza do rozpychania tkanki i odczuwa się ból. Może mieć różne natężenie. Znieczulenie komputerowe będzie działać natomiast tak, że płyn podawany jest z prędkością fizjologiczną, a więc taką, która sprawi, że będzie on odpowiednio przyswajany przez organizm. Całym procesem steruje komputer, który kontroluje cały proces i dopiera tempo aplikacji. Wolne tempo podawania znieczulenia nie będzie jednak przeciągać tego procesu w nieskończoność. Cały proces trwa około 3 minuty i po tym od razu można rozpocząć zabieg, ponieważ tkanki są już znieczulone. Natomiast przy procesie podawania naturalnego znieczulenia trzeba robić kilkanaście minut przerwy po szybkim podaniu nim to znieczulenie będzie mogło zacząć działać.

Magiczne różdżki, czyli końcówki aplikacyjne

Końcówki aplikacyjne w przypadku znieczulenia komputerowego to wyjątkowe urządzenia. Dzięki nim można podawać znieczulenie bezboleśnie i bezpiecznie. Są one nieco podobne do długopisu, na końcu którego znajdować się będzie niewielka igła. Specjalna technika prowadzania końcówki odpowiada za to jak będzie się dokonywać znieczulenie, ponieważ nim igła będzie wchodziła w tkanki już pierwsza warstwa będzie znieczulona i wejścia igły w ogóle się nie odczuje. Zaletą takiej końcówki będzie również to, że nie przypomina ona strzykawki. Szczególnie będzie to cieszyć osoby, które są zestresowane już na sam widok strzykawki i w związku z tym bardzo boją się znieczulenia.

Unikalny komfort po wizycie

Oczywiście na koniec trzeba twierdzić, że znieczulenie komputerowe jeszcze chroni nas przed odrętwieniem twarzy. Pacjent więc może cały czas zachowywać twarz z naturalnym wyglądem. Jest to związane z tym, że znieczulenie komputerowe pozwoli nam na znieczulenie dokładnie jednego zęba. Nie będzie trzeba znieczulać tkanek położonych obok. I to sprawi, że zaraz po zabiegu będzie można zacząć zwykłe zajęcia.

Kategorie: Znieczulenie,