Sześć powodów, dla których warto zrezygnować ze znieczulenia strzykawką

Strach przed zastrzykiem nie jest niczym dziwnym. Wiele osób boi się igły, a nawet widok strzykawki już wzbudza w nas strach. Obecnie jednak można już uniknąć problemów, szczególnie u dentysty. Pojawiło się znieczulenie komputerowe, które zastępuje tradycyjne strzykawki. Podanie takiego znieczulenia jest bezbolesne. Dlatego warto z tradycyjnej strzykawki rezygnować. 1. Mniej bólu u dentysty Możemy powiedzieć, że strzykawka straszy od dziecka. Widmo zastrzyku sprawia, że wiele osób unika wizyty u dentysty.

I dlatego nawet 90% naszych rodaków ma próchnicę, a bolesne znieczulenie jest powodem rezygnacji z leczenia się dentysty. Od niedawna jednak mamy znieczulenie komputerowe, które kontrolowane jest przez mikroprocesor, który gwarantuje wolne i bezbolesne podawanie znieczulenia. Płyn wprowadzany jest z prędkością fizjologiczną i to gwarantuje, że nie ma rozrywania tkanek i dlatego nie ma doznań bólowych. Rozpierający ból nie jest już problemem.

2. Nie poczujesz ukłucia Bólu nie będzie już przy ukłuciu, ponieważ z cienkiej igły wydostaje się płyn, który jeszcze przed wkłuciem doprowadzi do znieczulenia tkanki. W praktyce już kontakt z tkanką nie będzie w ogóle odczuwalny, ponieważ dziąsło już wcześniej jest odpowiednio znieczulone.

3. Mogą znieczulić tylko 1 ząb Na pewno znaczenie ma również to, że w tego typu znieczuleniu można odciąć od bólu wyłącznie jednego zęba. Wszystko odbywa się bowiem w taki sposób, że znieczulenie może być niezwykle precyzyjnie wprowadzone. Tym samym można zawęzić znieczulenie do jednego zęba i tylko tą część jamy ustnej znieczulić.

4. Znika odrętwienie twarzy Dodatkowo takie znieczulenie nie będzie powodowało przykrych doznań związanych z tradycyjnym zastrzykiem i pojawiającym się odrętwieniem twarzy. Jest to ważne między innymi w przypadku dzieci, które będą się obawiać leczenia i wszystkich związanych z tym przykrych doznań.

5. Ukrywają źródło lęku Taka forma znieczulenie jest także świetną wiadomością dla osób, które panicznie boją się igieł. Tutaj aplikator przypomina nieco długopis i w ogóle nie będzie widać igieł, dlatego nie ma się co obawiać, że igła nas wystraszy. 6. Ważne dla dzieci Takie znieczulenie na pewno ma istotne znaczenie, gdy chodzi o leczenie dzieci. To one bardzo często obawiają się dentystów i dlatego przy niskim progu bólu ta nowoczesna forma znieczulenia będzie dla nich istotna.

 

Kategorie: Znieczulenie,