Komputerowe znieczulenie u dentysty

nowoczesne znieczuleniePrawie połowa wszystkich pacjentów u dentysty chciałaby uciekać z fotela gdzie się tylko da. Okazuje się, że bardziej stresujące dla nas jest znieczulenie i związany z nim ból niż sam proces leczenia. To sprawia, że zaczynamy z tym problemem walczyć i takim skutecznym rozwiązaniem może być znieczulenie komputerowe.

Mamy duże grono dentystów, którzy w swoim gabinecie muszą być jednocześnie psychologiem, lekarzem czy hipnotyzerem. Nie jest niczym zaskakującym prowadzenie różnych technik motywacyjnych w takim gabinecie. Wielu pacjentów doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dentysta to przykre doświadczenie, które w wielu przypadkach jest trudne do przetrwania. Nie ma się więc co dziwić, że tak często odczuwamy stres, gdy tylko w gabinecie mamy się pojawić.

Niektórzy pacjenci jak pokazują badania czują stres przed wizytą u dentysty około tydzień wcześniej. I nie sam zastrzyk jest problemem, ponieważ chęć ucieczki z fotela pojawia się już w momencie, gdy tylko zobaczymy strzykawkę. Dlatego szukano różnych rozwiązań tego problemu i tak pojawiło się znieczulenie bezstrzykawkowe, które realizowane jest w nowoczesny sposób z użyciem doskonałego systemu komputerowego, który kontroluje cały proces podawania znieczulenia. W momencie, gdy komputer kieruje takim procesem podawania znieczulenia możemy być pewni, że będzie on w tempie fizjologicznym a to sprawi, że płyn będzie od razu wchłaniany przez nasze tkanki i nie będzie dochodziło do ich rozpychania czy rozrywania. Jest to więc bardzo korzystna opcja, która może być hitem, gdy chodzi o nowoczesne znieczulenie.

znieczulenie dla dzieciZnieczulenie komputerowe ma duże szanse na to, by świetnie się rozwinąć, ale na tą chwilę ten luksus jest wyłącznie przeznaczony dla pacjentów, którzy pojawiają się w prywatnych gabinetach. Tam już stopniowo taka forma się pojawia. Oczekiwać można, że znieczulenie komputerowe będzie się rozwijać również dlatego, że ma jeszcze jedną wielką zaletę. Mianowicie w ramach takiego znieczulenia można doprowadzić do sytuacji, w której dokładnie jeden ząb będzie znieczulony i odcięty od bólu. To wygodne rozwiązanie, ponieważ nie ma odrętwienia twarzy czy przykrego uczucia i bardzo szybko można wrócić do normalnych zajęć.

Znieczulenie komputerowe to wielki przełom również, gdy chodzi o leczenie najmłodszych. To właśnie dzieci przede wszystkim boją się wizyty u dentysty i wprowadzając znieczulenie komputerowe można oczekiwać, że te obawy uda się jakoś pokonać i dzieci nie będą już miały żadnego problemu, by chodzić do dentystów. Możliwe, że to właśnie znieczulenie komputerowe sprawi, że nie będzie już problemów z wizytami, a to w dłuższej perspektywie może sprawić, że nie będzie już takich powszechnych problemów z próchnicą. Jest to także wielka szansa dla osób dorosłych, które od młodych lat obawiają się leczenia zębów właśnie ze względu na bolesne znieczulenie. Dzięki tej nowoczesnej formie mogą przekonać się do tego, by regularnie z usług dentystów korzystać.

Kategorie: Znieczulenie,