Wybielanie zębów - przeciwwskazania i najpopularniejsze metody

Wybielanie zębów to rozwiązanie cieszące się rosnącą popularnością, już na wstępie wypada jednak podkreślić, że nie należy do tych, które znajduje zastosowanie w każdym przypadku. Wykonuje się je przede wszystkim u osób zdrowych, których zęby są wolne od wypełnień i nie pojawiają się problemy z dziąsłami. Co ciekawe, o najlepszych efektach można mówić wówczas, gdy dla zębów charakterystyczne jest żółte zabarwienie. Metody wybielania zębów są dość zróżnicowane, a to sprawia, że można dopasować je nie tylko do indywidualnych oczekiwań, ale również możliwości zgłaszanych przez kolejnych pacjentów.

W pewnych okolicznościach odstąpienie od zabiegu tego rodzaju wydaje się jednak najlepszym rozwiązaniem. Dzieje się tak przede wszystkim wówczas, gdy pacjent nie ma jeszcze szesnastu lat, pacjentka jest w ciąży albo karmi piersią, zęby są nadwrażliwe i wykazują reakcję uczuleniową na produkt wybielający, korzenie zębów są odsłonięte, pacjent zmaga się z chorobami dziąseł, mamy do czynienia z elementami uzupełniającymi uzębienie takimi, jak korony, mostki oraz wypełnienia, pacjent ma nierealistyczne oczekiwania oraz wówczas, gdy dla jego zębów charakterystyczne jest ciemne zabarwienie. Jeśli nie mamy do czynienia z żadnym z wymienionych powyżej przypadków, możemy zacząć poszukiwania metody najlepszej w naszym przypadku. Tu na pierwszy plan wysuwają się pasty wybielające, a więc takie, które nie ograniczają się jedynie do usuwania zanieczyszczenia gromadzącego się na powierzchni zębów. W ich skład mogą wchodzić delikatne środki polerujące i chemiczne, pozwalają one bowiem na bardziej skuteczne usuwanie plam. Oczywiście, pasty tego rodzaju nie zawierają wybielaczy, pozwalają więc na usuwanie przede wszystkim tych plam, które znajdują się na powierzchni zębów.

Kolejnym rozwiązaniem, którym warto się zainteresować są żele i paski wybielające. Żele nakłada się bezpośrednio na powierzchnię zęba pomagając sobie niewielkim pędzelkiem. Niektóre należy stosować przez dwa dni, inne jednak muszą być wykorzystywane przez dwa tygodnie. Paski wybielające również nakłada się na zęby, a ponieważ są bardzo cienkie, po nałożeniu staja się niemal niewidoczne. Tak w jednym, jak i w drugim przypadku widać pierwsze efekty ich stosowania.

 

Kategorie: Wybielanie zębów,