Zabiegi chirurgii plastycznej

medical travelChirurgia plastyczna to oczywiście ta część turystyki medycznej, która wzbudza przede wszystkim zainteresowanie kobiet. Panie z krajów Europy Zachodniej już regularnie z takich usług korzystają, dlatego nie ma się co dziwić, że chętnie pojawiają się w gabinetach.

Lekarze podkreślają, że najbardziej popularne są zabiegi, które dotyczyć będą piersi i nie będzie chodziło wyłącznie o powiększanie ale także pomniejszanie czy modelowanie. Nic dziwnego, że tak się dzieje, skoro w naszym kraju taki zabieg kosztuje około 8 tysięcy złotych a w Stanach Zjednoczonych nawet ponad 30 tysięcy. Podobnie dużym zainteresowaniem cieszy się liposukcja, korekcja uszu, nosa, powiek czy lifting twarzy.

Liposukcja ultradźwiękowa w naszym kraju może być realizowana już za około dwa tysiące złotych. Dodatkowo dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne zabiegi związane z plastyką brzucha, które w naszym kraju mogą być tańsze nawet o około 50 procent niż w innych unijnych krajach. Największym zainteresowaniem cieszą się na tą chwilę placówki zlokalizowane w dużych miastach, gdzie również najłatwiej będzie się dostać medycznym turystom.

Turystyka medyczna - operacje ortopedyczne

Zainteresowanie pośród turystów medycznych wzbudza także ortopedia. Tutaj najczęściej pojawiają się w naszym kraju Brytyjczycy, Niemcy, Szwedzi czy Rosjanie oraz Amerykanie. Pacjenci zagraniczni bardzo chętnie korzystają z naszych usług takich jak wymiana stawów kolanowych czy biodrowych. Jak się okazuje nasi specjaliści pod kątem medycznym są bardzo cenieni na świecie a cena tutaj również będzie dużo niższa. Za zabieg, który u nas kosztuje kilkanaście tysięcy złotych będzie trzeba w Ameryce zapłacić nawet 10 razy więcej. Dlatego w ramach kończyn wykonuje się zróżnicowane zabiegi obejmujące turystykę medyczną.

Pobyty rehabilitacyjne

rehabilitacja w polsceJest także spora grupa turystów medycznych, którzy przyjeżdżają do polski, by skorzystać z turnusów rehabilitacyjnych. Polacy mają rzeczywiście świetny sprzęt, który pozwala na wykonywanie różnorakich zabiegów fizjoterapeutycznych, z których turyści medycznie chętnie korzystają. I dotyczy to zarówno młodych jak i starszych osób, które liczą na to, że w Polsce odzyskanie zdrowia i powrót do pełnej sprawności będzie łatwiejszy.

Nasz kraj cieszy się wielkim uznaniem również dlatego, że w ramach prowadzonych turnusów rehabilitacyjnych dba się zarówno o fizyczny stan pacjenta jak i też jego zdrowie psychiczne. Szybka rekonwalescencja w połączeniu z kompleksową opieką mogą sprawić, że turystów medycznych, którzy chcą z tych różnych usług korzystać mamy coraz więcej. W świecie Polska zaczyna uchodzić jako doskonałe miejsce do tego, by zadbać o swoje zdrowie, dlatego nie ma się co dziwić, że liczba turystów medycznych ciągle rośnie i poszczególne gałęzie medycyny mogą w związku z tym się sprawnie rozwijać.

Kategorie: Turystyka medyczna,