Uzdrowiska i kliniki medyczne w Polsce

kliniki w polsceLiczba uzdrowisk i klinik medycznych w naszym kraju plasuje nas na siódmym miejscu w Europie, co jest bardzo wysoką pozycją. Wysoki poziom usług świadczonych w tych miejscach oraz walory związane z pobytem i relaksem, sprawiają, że ośrodki te chętnie odwiedzają zagraniczni pacjenci, w tym także Rosjanie.

zabiegi w polskich klinikachZabiegi wykonywane w prywatnych gabinetach i klinikach są bardzo wysoko oceniane i uznawane w całej Europie, zatem nic dziwnego, że z roku na rok rośnie liczba chętnych do przyjazdu do Polski w celach medycznych. Wyposażenie kurortów oraz ich atrakcyjne położenie w górach lub przy nadmorskich plażach, są chwalone przez pacjentów z Izraela, Słowacji, Białorusi, Ukrainy, a także Niemiec i Wielkiej Brytanii, sprzyja to dobremu wizerunkowi naszego kraju, co przyciąga jeszcze większą ilość zagranicznych gości.

Kierunki, jakie obierają najczęściej pacjenci z innych krajów zależą od potrzeb jakie aktualnie mają. Jeśli skierują się do Polski w celu leczenia onkologicznego (najczęściej jest to leczenie nowotworu trzustki, prostaty, wątroby, piersi, itp), to wybierają ośrodki w miastach takich jak Kraków, Warszawa, Bydgoszcz, Częstochowa i Katowice, gdzie obecnie powstała duża ilość gabinetów specjalizujących się w leczeniu nowotworów.

W przypadku kłopotów zdrowotnych związanych z układem moczowo-płciowym, to wybierane są Warszawa, Otwock, Wrocław, Bydgoszcz i Kalisz, czyli miasta w których znajdziemy szanowane gabinety urologiczne. Zabiegi ginekologiczne oraz ginekologii plastycznej najczęściej są wykonywane w Lublinie, Poznaniu, Piasecznie i Zielonej Górze, gdzie wykonuje się plastykę warg sromowych, odtworzenie błony dziewiczej, czy rewitalizację pochwy, czyli zabiegi obecnie najbardziej popularne wśród pacjentek z zagranicy.

leczenie otyłości w polscePolska okazała się także doskonałym miejscem, gdzie można skutecznie można walczyć z otyłością i tutaj najczęściej są wybierane miejsca w Lublinie, Warszawie i Łodzi.

Również operacje plastyczne cieszą się olbrzymim powodzeniem, a ich wybór jest olbrzymi. Zabiegami które wiodą prym w popularności są korekcja uszu, nosa i ust, lifting operacyjny, modelowanie twarzy i ciała, liposukcja oraz likwidacja wszelkich blizn, tatuaży i znamion, które przeszkadzają.

Podsumowując, jeśli weźmiemy pod uwagę tak szerokie spektrum usług i ich poziom, przestaje dziwić dlaczego nasz kraj staje się powoli kierunkiem docelowym dla turystów medycznych. W parze z bogatą ofertą idzie niska cena, co sprawia, że pacjenci chętnie wracają do nas ponownie oraz polecają usługi innym.

Kategorie: Turystyka medyczna,