Najlepsze sposoby wybielania zębów.

Metody wybielania zębów

Na wybielanie zębów może zdecydować się tylko osoba zdrowa, nie mająca problemów z dziąsłami i bez wypełnień w zębach. Wybielanie nie jest przeznaczone dla każdego, a najlepsze efekty widać na zębach które mają spore, żółte przebarwienia.

Mamy kilka sprawdzonych metod wybielania zębów, jednak w niektórych przypadkach wybielanie nie jest wskazane, polecane lub czasem zabronione. W szczególnych sytuacjach niektóre osoby powinny zrezygnować z wybielania, najczęściej dotyczy to osób poniżej 16 roku życia, kobiet w ciąży i w okresie laktacji, osób mających problemy z dziąsłami, z odsłoniętymi korzeniami zębów lub uszkodzonym szkliwem, z wypełnieniami i koronami, a także osoby z nierealnymi wymaganiami i bardzo mocno zabarwionymi zębami.

Wybielanie uzębienia zależy od kilku czynników na które należy zwrócić uwagę i odpowiednio dopasować do swoich potrzeb. Zwróćmy uwagę na zdrowie naszych zębów i czy nie ma w nich ubytków, rodzaj osadu jaki pojawił się na zębach, jakiego rodzaju wybielacza użyjemy oraz ile potrzebujemy czasu żeby zadziałał.

Jedną z najpopularniejszych metod wybielania zębów jest stosowanie pasty wybielającej do zębów. Pasta jest bardzo łagodna, stosując ją można usunąć delikatne przebarwienia, nie ingerując w szkliwo. Pasta nie usunie głębokich przebarwień, nie zawiera wybielaczy i właściwie usuwa tylko niewielkie przebarwienia z powierzchni. Pasta nie zawiera nadtlenku wodoru, który jest głównym składnikiem profesjonalnych wybielaczy, więc nie ma możliwości przynieść takich efektów jak wybielanie w profesjonalnym gabinecie dentystycznym, co najwyżej rozjaśnić odcień zębów o jeden ton.

Innymi metodami są paski wybielające i żele dostępne do kupienia w aptekach. Bardzo proste w użytkowaniu i do stosowania przez kilka tygodni. Żel nakłada się na uzębienie przy pomocy specjalnego pędzelka, a efekty można zauważyć już po kilku dniach stosowania. Paski nakłada się na uzębienie, są niewidoczne i trzeba je nosić 2 razy dziennie po około 30 minut. Można łączyć obie te metody razem i na przemian, a najlepsze efekty widać po 4 miesiącach stosowania.

Jedną z bardziej profesjonalnych metod wybielania, jest wybielanie nakładkowe. Polega to na tym, że protetyk wykonuje profesjonalną szynę z odlewu uzębienia, a na tą szynę codziennie trzeba nakładać środek wybielający, który trzymamy w ciągu dnia od dwóch do ośmiu godzin, lub też najlepiej w ciągu nocy podczas snu. Tą metodę można stosować aż do momentu, kiedy uzyskamy zadowalające nas efekty.

Podobne rezultaty daje metoda wybielania tackowa, czyli trzymanie w ustach specjalnie skonstruowanej tacki zawierającej środek wybielający. Tackę nosimy przez kilka tygodni, po kilka godzin dziennie. W gabinecie dentystycznym można przeprowadzić profesjonalne wybielanie za pomocą aktywnego światła lamp. Na zęby nakłada się środek wybielający, a wybielanie jest przyśpieszane światłem laserowym. Efekty widać niemal natychmiast, zęby można wybielić o 3 do 8 tonów.

Kategorie: Wybielanie zębów,