Wybielanie zębów - prawdy i mity

Wybielanie zębów

Piękny biały uśmiech jest traktowany jak reklama szczęścia. Obecnie mamy już w nauce takie rozwiązania, które sprzyjają osobom, które nie mają pięknych zębów. Można wybrać się do gabinetu dentystycznego i skorzystać z profesjonalnego wybielania. O biały uśmiech można także dbać w swoim domu, ale trzeba umieć to robić. Tak naprawdę nie da się jednoznacznie powiedzieć jaka forma wybielania zębów będzie najlepsza. W większości przypadków bowiem dużo zależy od indywidualnych uwarunkowań i to one decydują co dla danej osoby będzie dobre. Inaczej podchodzi się do zębów po przebarwieniach, inaczej do żywych, martwych, inaczej do zdrowych, inaczej jeszcze u osób młodych a inaczej u starszych.

Współczesne technologie dają nam jednak wiele możliwości, dlatego w większości przypadków można odpowiedzieć na potrzeby pacjentów i uzyskanie efektów nie jest problemem. Jeśli procedura wybielania stosowana jest pierwszy raz to najlepiej będzie udać się do gabinetu. Wówczas będzie można zastosować mocniejszy preparat. Jest to bardzo wygodne, ponieważ lekarz będzie miał nad tym pełną kontrolę i będzie widział czy nie dzieje się nic niepokojącego. To ważne, ponieważ jeśli tylko coś złego się wydarzy można taką procedurę w gabinecie przerwać.

W momencie, gdy w gabinecie wszystko przebiegło bez problemów będzie można potem stosować już metody w zaciszu własnego domu według tego co zaleci nam lekarz. We wszystkich stosowanych powszechnie materiałach wybielających czynną substancją jest tlen, który występować może jako nadtlenek wodoru, albo nadtlenek mocznika. Związany jest także z substancjami stabilizującymi, które pozwolą na nałożenie preparatu na zęby. Jednak nie do końca wiadomo co zdecyduje o efekcie wybielania.

Wiele kontrowersji wzbudza także kwestia stosowania różnych lamp do wybielania. Jest grupa osób, które uważają, że skuteczność stosowania lamp przy wybielaniu nie jest potwierdzona. Uważają oni, że nie długość fali, ale temperatura jaka się pojawia przyspiesza efekty działania substancji wybielających. Inna grupa nawet uważa, że to bezzasadne. Sam preparat może działać według nic tam samo skutecznie i szybko. Jednak nie da się podważyć przydatności zastosowania temperatura jako czynników, które przyspieszają proces rozpadu związków tlenu. Takie procesy są znane w przyrodzie, dlatego niektórzy nadal uważają, że maja one istotne znaczenie i powinny być brane pod uwagę.

Kategorie: Wybielanie zębów,