Kliniki i uzdrowiska medyczne – rozwój polskiej turystyki medycznej.

kliniki uzdrowiska w polsceTurystyka medyczna w Polsce to zjawisko coraz silniejsze i wsparte wieloma pozytywnymi opiniami. W naszym kraju jest wiele miejsc, w których pacjent może równocześnie otrzymać pomoc i solidne wsparcie w walce o powrót do zdrowia, oraz połączyć to z relaksem i wypoczynkiem.

kliniki medyczne w PolsceZajmujemy siódme miejsce na liście krajów z największą ilością uzdrowisk i klinik medycznych w Europie, i jest to potężne zaplecze dla turystyki medycznej coraz prężniej się rozwijającej w naszym kraju. Wyjątkowo chętnie z oferty usług medycznych w naszym kraju korzystają Rosjanie, którym odpowiada bogaty wachlarz usług, atrakcje związane z pobytem oraz standard bazy noclegowej, gdzie jakość hoteli i pensjonatów jest często na poziomie wyższym nawet niż w innych krajach europejskich.

 

Również wyposażenie prywatnych klinik medycznych i gabinetów lekarskich, to jeden z niezaprzeczalnych atutów przyciągających jak magnez pacjentów nie tylko z Europy, ale i z całego świata. Z roku na rok obserwuje się wzrost liczby turystów medycznych z takich krajów jak Białoruś, Ukraina, Izrael, Niemcy, Wielka Brytania, Słowacja czy kraje skandynawskie.

 

Pozytywna opinia o polskich lekarzach, ich doświadczenie i wiedza, w połączeniu z niezaprzeczalnie wysoką jakością wypoczynku, to walory doceniane szeroko w Europie Zachodniej i Wschodniej, więc nie dziwi fakt rosnącego popytu na usługi medyczne w naszym kraju. Do tego dochodzi bardzo atrakcyjna cena oferowanych zabiegów oraz możliwość refundacji części zabiegów dla obywateli takich krajów jak Niemcy.

polscy lekarze

 

Wybór miasta, do którego najchętniej wybierają się turyści medyczni, zależy od rodzaju schorzeń i dolegliwości na które się uskarżają. Najczęściej w przypadku leczenia nowotworów wybierana jest Warszawa, Katowice, Częstochowa i Bydgoszcz, ponieważ w tym miastach znajdują się renomowane kliniki leczenia onkologicznego. U pacjentów ze schorzeniami urologicznymi największa popularnością cieszy się Otwock, Bydgoszcz, Warszawa, Wrocław i Kalisz.

 

Natomiast wśród kobiet mających problemy ginekologiczne lub dla tych co chcą skorzystać z zabiegów ginekologi plastycznej (najczęściej jest to rewitalizacja pochwy, plastyka warg sromowych, odtworzenie błony dziewiczej), dużą popularnością cieszą się ośrodki w Piasecznie, Lublinie, Zielonej Górze i Poznaniu. Turyści medyczni korzystają także z wielu zabiegów medycyny estetycznej i operacji plastycznych, których jest ogromny wybór w wielu klinikach położonych na terenie całego kraju.

Kategorie: Turystyka medyczna,