Polska aktywnym rynkiem turystyki medycznej

turystyka medyczna w PolsceDane wskazują, że nawet ponad 2 miliony Polaków pracuje za granicą. Przede wszystkim w krajach Europy Zachodniej. Osoby te mimo tego, że pracują poza granicami kraju do Polski przyjeżdżają w czasie urlopu i jak się okazuje właśnie tutaj chętnie korzystają z prywatnych usług medycznych.

Rośnie cały czas liczba osób z innych krajów, którzy uważają, że Polska jest idealnym miejscem do tego, by się leczyć. To wszystko zaczyna napędzać rynek turystyki medycznej. Branża ta zaczyna się rozwijać bardzo dynamicznie. Okazuje się, że w Polsce pracuje wielu doskonałych specjalistów, którzy są doceniani przez mieszkańców innych kraju Unii Europejskiej. Cały czas poprawiają się umiejętności naszego sztabu medycznego co nie zostaje bez znaczenia dla rozwoju tego rynku, który rzeczywiście ciągle idzie do przodu.

Warto także zauważyć, że zabiegi, które realizowane są obecnie w naszych klinikach stoją na bardzo wysokim poziomie i obcokrajowcy również dlatego się u nas pojawiają. Niezależnie od tego jaką branże weźmie się pod uwagę to zobaczymy, że nasi lekarze stosują najnowsze metody leczenia, które charakteryzują się wyjątkową dokładnością oraz efektywnością. Dlatego w naszym kraju turyści medyczni decydują się na zabiegi stomatologiczne, okulistyczne zabiegi chirurgii plastycznej bądź też kardiochirurgii i oraz chirurgii oka.

medical tourism in polandJeśli chodzi o gabinety i kliniki okulistyczne, to działają one w naszym kraju na świetnym poziomie i dlatego pacjentom dają naprawdę wiele możliwości. Wystarczy zainteresować się tym jak mocno ten rynek się rozwinął i jakie technologie stosują nasi okuliści. Tak naprawdę są w stanie podjąć się dosłownie każdego zabiegu i będą mogli do zrealizować na wysokim poziomie.

Jednocześnie ceny są niższe kilka razy w stosunku do innych krajów Unii Europejskiej. Jeśli w naszym kraju za jedno oko zapłaci się około 1000 złotych za zabieg, to na zachodzie będzie to około 5 tysięcy złotych za taki sam zabieg. Wydaje się, że nasz rynek jest rzeczywiście mocno konkurencyjny i ma szerokie możliwości, by dalej się rozwijać i królować, gdy chodzi o turystykę medyczną, która wydaje się, że jest szczególnie rozwojowa i będzie w dalszym ciągu postępować do przodu. Każdego roku pojawia się u nas około 300 tysięcy osób z innych krajów, którzy chcą się u nas leczyć. Szacuje się, że z każdym rokiem ta liczba ma rosnąć o kilkanaście procent, a wiec jest to rzeczywiście świetny wynik.

Kategorie: Turystyka medyczna,