Rozwój turystyki medycznej

turystyka medycznaSzacuje się, że w roku 2013 turystyka medyczna przyniosła do Polski 200 mln euro a w sumie pojawiło się 600 tysięcy pacjentów. To jednak początek, ponieważ szacunki mówią o tym, że te liczby będą rosły w tempie 10 procent rocznie. Jest wiele czynników, które sprawiają, że turystyka medyczna w naszym kraju może się rozwijać.

 

medical tourism in polandNa pewno znaczenie ma to, że potencjał jest tutaj bardzo duży. Mamy wiele miejscowości uzdrowisk, które zachęcają turystów medycznych do tego, by właśnie u nich się pojawić. Najbardziej popularne ośrodki są rozsiane po kraju i tak naprawdę przyciągają turystów z różnych krajów Europy Zachodniej.

 

Ostatnie lata to bez wątpienia taki okres, w którym Polska na mapie krajów postrzeganych jako atrakcyjne, gdy chodzi o turystykę medyczną staje się coraz istotniejszym punktem. W sumie do takich krajów, które określa się jako te, gdzie turystyka medyczna się rozwija zalicza się 50 różnych państw.

 

medical tourismNajwyższą jakość usług oferują Stany Zjednoczone i Niemcy ale tam należy liczyć się z wysokimi kosztami. Jeśli natomiast chodzi o niskie koszty to liderami będą kraje daleko położone od Polski takie jak Indie. Tajlandia czy Meksyk. Większość turystów szuka jednak czegoś bliżej siebie i dlatego właśnie Polska ma szansę by się rozwijać. W Europie do naszych największych konkurentów zaliczają się Węgry, Turcja oraz Czechy.

 

Turystów do naszego kraju przyciągają przede wszystkim niskie ceny i to ten czynnik, który zawsze jest najważniejszy. Jeśli chodzi o skalę oszczędności to może być to nawet 80% mniej kosztów niż w innych krajach należących do Unii Europejskiej. Jeśli chodzi o najchętniej wybierane zabiegi, to będzie to stomatologia i takie zabiegi jak wybielanie zębów, przygotowywanie implantów czy licówek porcelanowych. Wiele osób decyduje się także na to, by w ramach chirurgii plastycznej korzystać z zabiegów chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej. Na pewno szansą dla Polski jest to, że oprócz niskiej ceny dbamy także o jakość, a to ma duże znaczenie dla pacjentów.

Kategorie: Turystyka medyczna,