Turystyka medyczna – ciągły rozwój

chirurgia plastyczna w polsceW turystyce medycznej swoją silną pozycję ma oczywiście chirurgia plastyczna, która obecnie prawdopodobnie jest najchętniej wybieranym zabiegiem. Panie z krajów Europy Zachodniej doskonale zdają sobie sprawę z tego jak wielkie możliwości daje chirurgia plastyczna i chętnie z tego korzystają. Dlatego nie ma się co dziwić, że turystyka medyczna w tym zakresie może się również rozwijać.

 

chirurdzy plastyczni w polsceLekarze, którzy wykonują takie zabiegi starają się podkreślić, że nadal największym zainteresowaniem cieszą się zabiegi związane z powiększaniem i pomniejszaniem piersi. Taki zabieg w naszym kraju jest najczęściej 4-5 razy tańszy niż w innych krajach, dlatego cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Oprócz tego chętnie wybierane są również takie zabiegi jak liposukcja, korekcja uszu, nosa czy powiek. Liposukcja ultradźwiękowa w naszym kraju realizowana może być za około dwa tysiące złotych.

 

Dużym zainteresowaniem cieszą się także zabiegi, które wiążą się z plastyką brzucha. W naszym kraju cena takiego zabiegu jest o około 50% niższa niż na zachodzie. Jeśli chodzi o placówki, które realizują najwięcej zabiegów w ramach turystyki medycznej to będą to oczywiście te w największych miastach, do których najłatwiej będzie turystom dotrzeć.

 

Turystyka medyczna - operacje ortopedyczne

 

operacje ortopedyczne w polsceTuryści medyczni interesują się także w naszym kraju zabiegami związanymi z wymianą stawów kolanowych czy biodrowych. Regularnie organizowane są także zabiegi wykonywane na kościach łokcia. Zabieg wymiany stawu biodrowego może kosztować w naszym kraju kilkanaście tysięcy złotych, natomiast w Stanach Zjednoczonych będzie to około 160 tysięcy, a więc ta różnica jest rzeczywiście ogromna. W Wielkiej Brytanii zabieg kosztuje 40 tysięcy. Jako, że nasi ortopedzi są świetnie oceniani nie ma się co dziwić, że realizowane przez nich zabiegi wzbudzają takie zainteresowanie.

 

Pobyty rehabilitacyjne

 

Dość duża grupa turystów medycznych interesuje się turnusami rehablitacyjnymi organizowanymi w naszym kraju. Nasze ośrodki uzdrowiskowe oraz organizowane licznie hotele SPA cieszą się sporym zainteresowaniem pośród osób, które chcą skorzystać z rehabilitacji. Dodatkowo nasi fizjoterapeuci są w branży bardzo cenieni i realizowane przez nich zabiegi okazują się być niezwykle skuteczne. Sprzęt, z którego korzystają nasi specjaliści również jakościowo jest coraz lepszy i daje nam wiele możliwości. Szybka rekonwalescencja w naszym kraju rzeczywiście jest możliwa i dlatego nie ma się co dziwić, że tak wielu turystów chce się tutaj pojawiać i z takich usług korzysta. Liczba medycznych turystów obecnie stale rośnie i jest to taka branża, która będzie się dalej rozwijać.

Kategorie: Turystyka medyczna,