Wybielanie zębów - prawdy i mity

profesjonalne wybielanie zębówPewnie wielu osobom piękny biały uśmiech kojarzy się z reklamami. Obecnie można powiedzieć, że medycyna i nauka idą w takim kierunku, który sprawi, że nawet osoby, których natura nie obdarzyła pięknym uśmiechem będą mogły z tego uśmiechu się cieszyć. Wystarczy obecnie udać się do gabinetu dentystycznego i postarać się o wyjątkowy, piękny uśmiech.

Praktycznie w medycynie nigdy nie wskazuje się jednoznacznie, jaka terapia będzie najlepsza, ponieważ dużo zależy od indywidualnych uwarunkowań związanych z pacjentem. Podobnie będzie, gdy chodzi o stomatologię estetyczną, gdzie trzeba się dobrze zastanowić nad tym jaką metodę wybierać.

Duże znaczenie będzie miało to, do jakiego dentysty się udamy i jakie będzie posiadał doświadczenie, ponieważ od tego zależy czy będzie w stanie nam podpowiedzieć konkretną metodę, która dobrze się sprawdzi w naszym przypadku. Trzeba pamiętać, że inaczej będzie realizowane wybielanie u osoby młodej, która ma zdrowe zęby, inaczej u kogoś, kogo zęby będą już zniszczone, szkliwo uszkodzone a przebarwienia liczne. Dlatego wszystkie czynniki muszą być razem brane pod uwagę.

Na pewno znaczenie ma fakt, że współczesne technologie dają nam już bardzo wiele różnych możliwości i w większości przypadków będzie się dało odpowiedzieć na potrzeby i oczekiwania pacjentów, a to sprawi, że uda się uzyskać znakomity efekt. Jeśli procedura będzie realizowana pierwszy raz, to najczęściej wybiera się wtedy wybielanie w gabinecie. Taka forma przynosi najlepsze efekty a jednocześnie lekarz będzie miał pełną kontrolę nad tym, co będzie się działo z naszymi zębami w trakcie procedury. W ten sposób jeśli tylko zauważy, ze coś się dzieje, będzie mógł dosłownie w każdym momencie taką procedurę przerwać dla naszego zdrowia.

domowe wybielanie zębówNatomiast, jeśli samemu chcemy sobie wykonać taki zabieg, to nie ma takiej możliwości kontrolowania tego, co dzieje się z naszymi zębami i staje się to niekiedy bardziej niebezpieczne. Wydaje się więc, że na pierwsze wybielanie najwygodniej będzie się udać do dobrego gabinetu, gdzie całym procesem pokieruje osoba odpowiednio do tego przygotowana. Jeśli cały proces wybielania przebiegnie bez większych problemów, to potem zabiegi kolejne, które będą wzmacniać i utwierdzać uzyskiwany efekt będzie można już realizować samodzielnie w domu, na podstawie tych metod, które dla nas za najwłaściwsze będzie mógł uznać lekarz.

Jeśli zaś chodzi o te metody wybielania, to obecnie są one zróżnicowane, ale trzeba pamiętać, że pośród nich wielkim zainteresowaniem cieszy się metoda, w ramach której zęby są naświetlane, co ma powodować, że środek wybielający będzie działał skuteczniej.

Kategorie: Wybielanie zębów,