Wybielanie zębów i jego zalety

Białe zęby

Proces potocznie nazywany wybielaniem zębów jest w rzeczywistości procesem utleniania, do którego dochodzi na powierzchni szkliwa. Jego efektem jest widoczne rozjaśnienie odcienia zębów. Można dokonać go na przynajmniej kilka sposobów, należy jednak pamiętać, że to wybielanie, do którego dochodzi w gabinecie stomatologicznym jest najskuteczniejsze i pociąga za sobą trwały efekt. Owszem, często spotykamy się również z preparatami, które mogą być stosowane w warunkach domowych, zazwyczaj jednak mają one jednak za zadanie wspomaganie działania tych, które stosuje się w gabinetach stomatologicznych.

Bez względu na to, jaka metoda wybielania nas interesuje, zastosowanie jej przez stomatologa jest zawsze poprzedzane przez wizytę konsultacyjną. Lekarz przeprowadza w czasie jej trwania wywiad z pacjentem, sprawdza, w jakim stanie znajduje się jego uzębienie i pomaga w wyborze tej z metod, która powinna się okazać najbardziej skuteczna. Uwzględnia przy tym nie tylko czynniki finansowe, ale również zdrowotne i fizyczne. Podczas kolejnego etapu zęby muszą zostać oczyszczone w sposób profesjonalny. Właśnie wówczas usuwany jest nie tylko sam nalot, ale również kamień nazębny.

Zęby mogą być również piaskowane, a lekarze często decydują się na ich polerowanie. Wśród metod wybielania zębów, które cieszą się szczególnym powodzeniem, na pierwszy plan wysuwa się metoda nakładkowa. W czasie jej stosowania wykorzystuje się specjalne szyny wykonane z winylu i dopasowane do kształtu, jaki posiada szczęka konkretnego pacjenta. Szynę wypełnia się środkiem wybielającym i zakłada na noc.

Proces wybielania wymaga systematyczności i trwa od jednego do nawet dwóch tygodni w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Kuracja przyczynia się do tego, że zęby stają się wyraźnie wybielone. Co więcej, ich odcień może się utrzymać nawet przez kilka lat. Dziś zresztą potrafimy podtrzymywać jego intensywność, jest to bowiem stosunkowo proste, gdy stosuje się tak zwane kuracje przypominające przewidujące stosowanie szyny przez jedną lub dwie noce co kilkanaście miesięcy.

Inną metodą, którą warto się zainteresować jest metoda naświetleniowa. Cieszy się ona dużym powodzeniem, choć niektórym osobom przeszkadza to, że jej wykonanie jest możliwe jedynie w gabinecie dentystycznym. Znakiem rozpoznawczym wspomnianej metody są dobrze widoczne efekty. Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym cieszy się zresztą coraz większym powodzeniem. Dzieje się tak między innymi dlatego, że oczekiwany efekt można osiągnąć już podczas jednej wizyty.

Kategorie: Wybielanie zębów,