Zalety i wady profesjonalnego wybielania zębów

profesjonalne wybielanie zębówWybielanie zębów to proces, który będzie realizowany na szkliwie i opiera się na procesie utleniania, który prowadzi do tego, że odcień zębów staje się jaśniejszy. W gabinecie specjalistycznym będzie można przygotowywać również taki zabieg, którego efekty będą długotrwałe.

Obecnie jednak większość osób decyduje się na samodzielne wybielanie z zastosowaniem różnorakich preparatów, które będzie można stosować w domu. Takie preparaty będą raczej do zastosowania w domu jako uzupełnienie tych efektów, które będzie można uzyskać w gabinecie stomatologicznym. 

Wybielanie w gabinecie stomatologicznym

Pierwszy etap wybielania to oczywiście wizyta konsultacyjna. Lekarz ma wówczas możliwość porozmawiania z pacjentem, dzięki czemu będzie badał jego uzębienie i jednocześnie określi jakie metody wybielania będą najlepsze w jego przypadku. To ważne rozwiązanie, ponieważ można także dopasować sposób czyszczenia do zdrowia danej osoby.

Drugi etap to już profesjonalne czyszczenie zębów. Na ten proces będą się składać różne zabiegi, dzięki którym uda się usunąć nalot i kamień nazębny. Czasami stosuje się także rozwiązanie w formie piaskowania oraz polerowania powierzchni zębów. Metody profesjonalnego wybielania zębów Jedną z podstawowych metod będzie metoda nakładkowa. Opiera się ona na tym, że wykorzystujemy specjalne szyny, w których umieszczony jest środek wybielający. Szyna taka zakładana jest na noc przez okres dwóch tygodni. Efekt takiej kuracji będzie zadowalający, ponieważ w większości przypadków można całkiem dobrze wybielić zęby. A odcień, który uda się uzyskać będzie można utrzymywać przez okres kilku lat.

efekty wybielania zębówCzasami można wprowadzać kurację poprawiającą zakładając szynę na noc albo dwie. Inna metoda to rozwiązanie naświetleniowe. Przeprowadza się ją w gabinecie dentystycznym. Tutaj efekty są bardzo silne. Stomatolog nakłada na zęby specjalny żel tlenowy oraz ochronny żel na dziąsła. Następnie zęby są naświetlane specjalnym promieniowaniem niebieskim i żel staje się aktywny, po około 20 minutach można uzyskać zadowalający efekt poprawy wyglądu zębów. jeśli prowadzi się wybielanie w gabinecie dentystycznym można oczekiwać wielu pozytywnych efektów.

Zabieg przeprowadzony jest przez specjalistę i dlatego możemy być pewni, że będzie również bezpieczny dla nas. Jeśli jednak zastosujemy zbyt mocną metodę wybielania, to trzeba się liczyć z tym, że efekt będzie znaczący i trudno oczekiwać jak inni w naszym otoczeniu taką zmianę potraktują i czy przypadkiem nie będziemy wyglądali komicznie.

Kategorie: Wybielanie zębów,