Wybielanie zębów - prawdy i mity

Piękny uśmiech to chyba marzenie każdego człowieka i coraz częściej również synonim szczęścia. Medycyna obecnie daje rozwiązania tym osobom, których natura nie obdarzyła wyjątkowym uśmiechem. Można się udać do gabinetu dentystów i skorzystać z wybielania zębów. Jeśli mamy pewną wiedzę możemy także taki proces zrealizować w domu. Ogólnie nie da się jednoznacznie określić, która metoda jest najlepsza, ponieważ zawsze związane jest to z indywidualnymi reakcjami pacjentów. W stomatologii estetycznej także trzeba dopasować terapię indywidualnie do pacjenta.

Jeśli chodzi o wybielanie zębów najtrudniejsze zadanie przed dentystą, który musi poszukać metody i preparatu, który rzeczywiście sprawdzi się doskonale. Inaczej trzeba wybielać zęby u osób młodych inaczej u tych, których zęby są już mocno zniszczone. Trzeba na pewno zauważyć, że obecnie technologie nowoczesne dają nam naprawdę masę możliwości i da się odpowiedzieć na oczekiwania różnych pacjentów z najlepszymi efektami. Jeśli po raz pierwszy decydujemy się na takie wybielanie może dobrym rozwiązaniem być korzystanie z zabiegów w gabinecie lekarskim. Tam specjalista będzie miał pełną kontrolę nad zabiegiem i będzie mógł również reagować gdy coś będzie niekorzystnego się działo. W czasie zabiegu lekarz kontroluje jak zęby reagują czy nie pojawiają się jakieś skazy na szkliwie.

Jeśli zaczną się pojawiać jakieś mankamenty to można w jednej chwili ten zabieg zatrzymać. Jeśli w gabinecie wybielanie odbyło się bez problemów to spokojnie można metodę wybielania następnie zastosować w domu preparatem, który będzie zaproponowany przez lekarza. Wtedy wiadomo już jak organizm reagował i dlatego jak się zdaje będzie to najważniejsze. Dzięki temu na pewno dużo łatwiej będzie dopasować konkretną metodę dla pacjenta. Obecnie wiele kontrowersji wiąże się między innymi ze stosowaniem lamp do wybielania. Znajdzie się grupa badaczy, którzy podkreślają iż stosowanie lamp nie daje żadnych efektów. Jednak będą tacy, którzy twierdzą, że temperatura emitowana przez światło będzie mogła wpływać korzystnie na działanie i efekt wybielania. Czasami niektórzy uważają stosowane lamp za bezzasadne. Preparat według nich działa tak samo dobrze niezależnie czy z lampą czy bez. Na pewno jednak trzeba powiedzieć, że temperatura oraz światło ultrafioletowe mają swoje znaczenie i mogą wpływać na rozpad związków tlenu, te procesy są w przyrodzie znane i potwierdzone badaniami.

 

Kategorie: Wybielanie zębów,