Rozwijająca się turystyka medyczna

turystyka medycznaW roku 2013 przychody z turystyki medycznej w naszym kraju jak się szacuje przekroczyły już ponad 200 mln euro. Leczyło się u nas aż 600 tysięcy pacjentów. Dodatkowo mówi się, że w ciągu kolejnych lat ten rynek będzie się budował w tempie 10 procent rocznie.

Przede wszystkim w naszym kraju rozwinęły się placówki, do których chcą już przyjeżdżać liczni zagraniczni turyści. Musimy zauważyć, że jest wiele małych miejscowości uzdrowiskowych, których potencjał w tym zakresie jest praktycznie nieograniczony i dlatego warto będzie z niego skorzystać.

Nasi kuracjusze doskonale wiedzą, gdzie w Polsce można się pojawić i jak dobrze wypocząć. A również zagraniczni turyści coraz bardziej doceniają nasz krajowy rynek i chętnie się tutaj pojawiają szukając pomocy medycznej. Okazuje się, że taki systematyczny rozwój doprowadza do sytuacji, w której Polska dołącza do krajów, które są szczególnie postrzegane jako miejsca, gdzie rozwija się właśnie turystyka medyczna. W sumie mamy na specjalnej liście, która łączy takie kraje bardzo wiele fajnych propozycji, które na pewno przypadną do gustu poszczególnym osobom, które szukają pomocy medycznej.

rozwój turystyki medycznej w PolsceZ najlepszych usług słyną Stany Zjednoczone oraz Niemcy, jednak najważniejsza dla turystów medycznych jest raczej cena i tutaj prym wiodą kraje dalej takie jak Indie, Tajlandia czy na drugim końcu świata Meksyk. Jeśli chodzi o Europę to turyści medyczni mogą znaleźć dla siebie zarówno tanie jak i bliskie usługi i aby taką pomoc medyczną uzyskać udają się na Węgry, do Turcji, Czech czy właśnie Polski.

Nasz kraj przyciąga tym, że usługi medyczne są tutaj tańsze nawet o 80 % w stosunku do innych krajów Europy Zachodniej. Turyści najchętniej korzystają u nas z zabiegów stomatologicznych, ponieważ w stosunku do innych krajów to właśnie na tym najwięcej będzie się dało zaoszczędzić. Oczekiwać można tutaj dużej różnicy cenowej w stosunku do krajów Europy Zachodniej i na pewno turyści chcą z tego korzystać. Dodatkowo jakość usług w naszym kraju ciągle rośnie i to również ma znaczenie dla pojawiających się turystów z różnych regionów Europy.

Kategorie: Turystyka medyczna,