Szlakiem turystyki medycznej po Polsce

szlak turystyki medycznej w polsceMedycyna estetyczna, chirurgia plastyczna, stomatologia, okulistyka – okazuje się, że te wszystkie dziedziny wzbudzają naprawdę duże zainteresowanie turystów medycznych. Ludzie z całej Europy pojawiają się w Polsce właśnie po to, by tutaj zadbać o swoje zdrowie. Nasze placówki, sanatoria i ośrodki SPA starają się wprowadzać różnorakie promocje i zniżki, które mają sprawić, że ich oferta wzbudzi największe zainteresowanie.

 

Jak to się dzieje., że Polska jako kraj dobry dla turystyki medycznej tak się właśnie rozwija?

 

polska turystyka medycznaPolska turystyka medyczna w światowej czołówce Obecnie znajdujemy się w gronie tych krajów, które w zakresie turystyki medycznej są wybierane najchętniej. Ale wystarczy jeszcze kilka lat, by swoją pozycję jeszcze bardziej umocnić i stać się liderem na tym rynku. Obecnie wydaje się, że przed nami znajdują się jeszcze Węgrzy oraz Czesi. Turystów do naszego kraju przyciąga przede wszystkim to, że jakość usług jest na bardzo wysokim poziomie.

 

Najczęściej wybierane są oczywiście duże miasta, ponieważ tam można się wygodnie dostać wykorzystując tanie linie lotnicze i na pewno ta kwestia także ma swoje istotne znaczenie. Turyści chętnie pojawiają się w dużych miastach ponieważ liczą na to, że to właśnie tam personel jest najlepszy i dodatkowo jest w stanie posługiwać się również językiem angielskim co wydaje się być bardzo ważne. Nowoczesne kliniki są świetnie przygotowane do realizowania różnorakich zabiegów, posiadają nowoczesny sprzęt, a jednocześnie w ich ofercie znajdują się zabiegi zdecydowanie tańsze niż te, które realizowane są w innych Europejskich krajach. Jeśli ktoś oczekuje, niższych cen leczenia w stosunku do swojego macierzystego kraju położonego w zachodniej Europie w Polsce będzie mógł zapłacić nawet 70-80% mniej. 

 

Turystyka stomatologiczna

 

stomatologia w polsceŚwietnie w naszym kraju rozwija się między innymi turystyka stomatologiczna, która przyciąga wielu różnych odwiedzających z krajów całej Europy, ale także Amerykanów czy Kanadyjczyków. Tutaj również największym zainteresowaniem cieszą się duże miasta, a jeśli chodzi o wykonywane zabieg to realizuje się wszczepianie implantów, protetykę, chirurgię szczękową czy wybielanie zębów.

 

Okulistyka w Polsce

 

O tańszym leczeniu marzy pewnie każdy. Dlatego nie ma się co dziwić, że obcokrajowcy chętnie się u nas pojawiają. Nawet jeśli jakiś zabieg dla nas wydaje się drogi to dla nich będzie zdecydowanie tańszy niż w ich rodzimym kraju. Zainteresowaniem cieszą się także zabiegi okulistyczne. Turyści medyczni zdają sobie sprawę z tego, że nasi lekarze są świetnie przygotowani i zabiegi na oku realizowane są profesjonalnie. Jednocześnie są one dużo tańsze niż na zachodzie. Można więc dobrze zadbać o swoje oczy bez rujnowania swojej kieszeni.

Kategorie: Turystyka medyczna,