Sześć powodów, dla których warto zrezygnować ze znieczulenia strzykawką

Znieczulenie komputerowe

Okazuje się, że wiele osób boi się panicznie zastrzyków. Wiele osób boi się igły, a czasami nawet widoku strzykawki. Obecnie u dentysty można sobie oszczędzić takich doświadczeń. Dostępne bowiem mamy znieczulenie komputerowe, które zastępuje nam tradycyjne strzykawki. Nowe rozwiązanie nie przypomina tradycyjnego przyrządu a podanie znieczulenia jest praktycznie bezbolesne.

1. Mniej bólu u dentysty

Strzykawka to strach od najmłodszych lat. Widmo bolesnego zastrzyku sprawi, że będziemy unikać kolejnych wizyt. I to niestety sprawia, że ponad 90% wszystkich Polaków ma problem z próchnicą. Zdaniem dentystów właśnie bolesne znieczulenie jest jedną z tych przyczyn, dla których nasi rodacy unikają wizyt u dentysty. Płyn do tkanki będzie bowiem wprowadzany z prędkością fizjologiczną. To sprawi, że będzie stopniowo w nią wnikać i nie będzie dochodziło do uszkodzeń. Nie ma tutaj nagłego wtłaczania jak w przypadku zwykłego znieczulenia. Nie ma wiec rozpierającego bólu.

2. Nie poczujesz ukłucia

Bólu nie czujemy przy ukłuciu. Igła jest bardzo krótka i cienka a dodatkowo nim zetknie się z dziąsłem dojdzie do wstępnego znieczulenia, ponieważ z igły uwalnia się kropla płyny znieczulającego. Dlatego moment kontaktu z dziąsłem będzie praktycznie nieodczuwalny.

3. Mogą znieczulić tylko 1 ząb

Brak doznań bólowych to jednak nie jedyny plus. Komputerowe znieczulenie daje także możliwość sięgnięcia po dokładne znieczulenie tylko jednego zęba. W efekcie tego podczas leczenia odcinamy od bólu tylko wybrany ząb. Takie znieczulenie obecnie nie jest już zupełnie ryzykowne.

4. Znika odrętwienie twarzy

Realizując takie znieczulenie można także ograniczyć odrętwienie twarzy. Nie ma nieprzyjemnych doznań jakie dotyczyły tradycyjnych zastrzyków. Stosując odpowiednie techniki możemy być pewni, że nie będzie nieprzyjemnych skutków ubocznych w postaci braku czucia w jamie ustnej, nie będzie odrętwienia warg.

5. Ukrywają źródło lęku

Tego typu rozwiązanie jest również idealnym dla tych osób, które panicznie boją się igieł. Aplikator tego urządzenia nie będzie przypominał igły, ale bardziej może się kojarzyć z długopisem. Dzięki temu można przed wzrokiem pacjenta ukryć igłę. Nie ma już problemu, który może się pojawić w momencie, gdy pacjent boi się igły i może poczuć panikę już na jej widok.

6. Ważne dla dzieci

Taka forma znieczulenia prawdopodobnie będzie istotna dla dzieci. Komputerowe znieczulenie zaleca się dzieciom, ponieważ u nich prób bólu jest bardzo niski, albo będzie bliski zeru. Jak przekonują nas dentyści bezbolesne podanie płynu sprawia, że dziecko będzie miało pozytywne skojarzenie z leczeniem i nie będzie się potem obawiało kolejnych wizyt u lekarza.

Kategorie: Znieczulenie,