Nowoczesna stomatologia bez bólu

Obecnie nie musimy się już bać dentystów, ponieważ leczenie będzie całkowicie bezbolesne, dzięki nowoczesnym środkom znieczulającym. Co najważniejsze dla wielu pacjentów także podanie środka znieczulającego będzie odbywało się bez bólu, a tego wielu pacjentów mocno się bało. Podawanie bezboleśnie środków znieczulających gwarantuje nam wprowadzone jakiś czas temu znieczulenie komputerowe, które jest wielkim krokiem na przód w nowoczesnej technologii. Na pewno jest to świetna propozycja w przypadku dzieci, które w wielu przypadkach boją się dentysty.

Czym jest znieczulenie komputerowe?

Znieczulenie komputerowe to nowoczesny system, w którym znieczulenie stomatologiczne podawane jest bezboleśnie. System zbudowany jest ze specjalnej końcówki do podawania znieczulenia i niewielkiego komputera. Podawanie znieczulenia wykonywane jest manualnie przez lekarza, jednak cały etap, tempo podawania oraz ciśnienie wtłaczania płynu związane jest decyzją komputera. Wyjątkowa technika oparta jest na specjalnym mikroprocesorze, który gwarantuje, że podawanie znieczulenia będzie się odbywało bez bólu. Ból przy podawaniu znieczulenia związany jest z tym, że tkanki są rozpierane a znieczulający płyn jest wtłaczany pod wysokim ciśnieniem co doprowadza do rozepchania tkanek. W przypadku znieczulenia komputerowego wszystko funkcjonuje zupełnie inaczej, ponieważ płyn podawany będzie z prędkością fizjologiczną a więc tak, że tkanki będą bezpośrednio wchłaniane przez płyt, nie pojawia się wysokie ciśnienie i nie ma uczucia rozpierania.

Wszystko kontroluje komputer 

Znieczulenie podawane jest przez około 3 minuty i od razu po wtłoczeniu będzie można dokonywać zabiegu, ponieważ tkanki będą już znieczulone. Przy tradycyjnym podaniu znieczulenia trzeba odczekać kilkanaście minut. Dlatego znieczulenie komputerowe nie przedłuży zabiegów. Magiczne różdżki, czyli końcówki aplikacyjne W znieczuleniu komputerowym znaczenie mają także końcówki aplikacyjne, które są podobne do długopisu i kończą się niewielką igłą. Technika wprowadzenia jest tutaj taka, że z igły wydostaje się płyn, który zewnętrzną tkankę znieczuli zanim dojdzie do jej wprowadzenia w dziąsło. Dlatego nawet moment wprowadzenia końcówki nie będzie odczuwalny przez pacjenta. Unikalny komfort po wizycie Duże znaczenie dla pacjentów ma również to, że już po zabiegu znieczulenie komputerowe nie pozostawia żadnych znaków. Nie ma odrętwienia twarzy. Pacjent cały czas ma pełną mimikę i może się cieszyć naturalnym wyglądem.

 

Kategorie: Znieczulenie,